Za svobodnou Paříž

Za svobodnou Paříž Image

Strhující vyprávění o hrdinství, touze po svobodě a obětování se za správnou věc během bojů o Paříž za druhé světové války
Květen roku 1940. Hitlerova vojska vtrhla do Francie a svět byl znovu ohromen drzou, zničující bleskovou válkou, jež vyvrcholila dobytím Paříže. Napadená země se během několika týdnů zhroutila a její metropole, ono „město světel“ zaslíbené intelektuálům a umělcům, ctěné pro svou atmosféru bezstarostnosti a svobodomyslnosti, se ocitlo pod nacistickou nadvládou.
Okupanti rozpoutali teror, proti němuž se začal formovat vlastenecký odpor. Nacistům padlo za oběť více než sto dvacet tisíc Pařížanů, bezpočet dalších prošel věznicemi Gestapa a skončil v koncentračních táborech. Čím déle nepřítel držel město ve svých spárech, tím větší hrozba na jeho obyvatele doléhala. Zbývala jim jediná naděje: invaze do Normandie, mnoho měsíců intenzivně připravovaná Brity a Američany.
Byly to ale především jedny z největších postav této válečné doby, které měly osud francouzské metropole od počátku v rukou. Winston Churchill, Franklin D. Roosevelt, George S. Patton a Charles de Gaulle, řídící odboj z londýnského exilu, svými rozhodnutími rýsovali kontury dramatu, rozehraného mezi květnem 1940 a srpnem 1944.
Beletristicky laděný text doplňují situační mapky bojišť.
                                                                                 ***
Martin Dugard (* 1961) je americký autor a spoluautor řady knih, většinově zaměřených na historické události a postavy z různých epoch. Jeho díla mnohokrát obsadila první místo v seznamech nejprodávanějších titulů sestavovaných deníkem The New York Times, některá se dočkala i televizního zpracování. Je rovněž podepsán pod scénářem k celovečernímu filmu, přispívá do časopisů, vede vlastní blog a působí jako trenér vytrvalostního běhu.

                                                                                 ***
„Kniha Za svobodnou Paříž se čte jako filmový scénář, který vás rychle vtáhne do děje. Jako byste se sami ocitli na Elysejských polích a spolu s Pařížany osvobozovali jejich město od nacistů.“
Andrew Roberts, autor knihy Churchill: Předurčen osudem

„Martin Dugard předkládá čtenářům napínavý příběh osvobození Paříže, v němž plasticky ožívají významné osobnosti druhé světové války. Kniha plná objevných informací je svižným vyprávěním o nasazení obrovských lidských a materiálních zdrojů s jediným cílem: vyhnání okupantů z francouzské metropole. I přes tisíce již publikovaných stran na válečné téma se autorovi podařilo představit boj Francouzů v dosud nevylíčené podobě. Hrdinů je mnoho a Dugardův mistrovský počin jim všem vzdává náležitý hold.“
Brian M. Sobel, autor knihy The Fighting Pattons

„Dugardova kniha staví pomník Paříži za druhé světové války, tak jako jej postavil Londýnu Erik Larson ve svém Churchillově portrétu válečného premiéra. Historická skutečnost v přitažlivém hávu beletrie.“
James Patterson, spisovatel a scenárista

Details e-Book Za svobodnou Paříž

🗸 Author(s):
🗸 Title: Za svobodnou Paříž
🗸 Rating : from 5 stars ( reviews)
🗸 Format ebook: PDF, EPUB, Kindle, Audio, HTML and MOBI
🗸 Supported Devices: Android, iOS, MacOS, PC and Amazon Kindle

What do I get?

✓ Read as many eBooks you want!
✓ Secure Scanned. No Virus Detected
✓ Thousands of eBooks to choose from - Hottest new releases
✓ Click it and Read it! - no waiting to read eBooks, it's instant!
✓ Keep reading your favorite eBooks over and over!
✓ It works anywhere in the world!
✓ No late fees or fixed contracts - cancel anytime!

Readers' opinions about Za svobodnou Paříž by Martin Dugard

The plot was incredibly well-crafted, with twists and turns that kept me hooked until the very last page. It was impossible to predict what would happen next.

The world created in this book was unlike anything I've ever encountered. The author's imagination knows no bounds, and I was completely mesmerized by the fantastical setting.

The world created in this book was unlike anything I've ever encountered. The author's imagination knows no bounds, and I was completely mesmerized by the fantastical setting.

Related eBook Za svobodnou Paříž